top of page

U varijanti sajta za mobilne telefone Refresh stranice omogućuje čitanje vesti u pojednostavljenom prikazu

• FK Radnik

Pobeda nad Napretkom uoči početka prvenstva

Prijateljsku i kontrolnu utakmicu pred početak prvenstva Radnik je okončao pobedom (2:1) golovima Nenada Lukića u 43. i Miloša Stankovića u 71 minutu. Gol za Kruševljane u 36. minutu postigao je Marko Gobeljić.

Treneri oba tima na konferenciji za novinare, složili su se da je utakmica bila sa dosta tempa, dosta neiskorišćenih šansi, te i prilika da stručni štabovi uvide na nedostatke za čije ispravljanje i dopune ima vrlo malo vremena.

"Tim koji smo izveli na utakmicu sa Radnikom je dao sve od sebe, no ekipa Radnika je dosta dominirala. Bila je ovo utakmica puna tempa. Ono što je nama manjkalo jeste završnica sa više prilika otvorenim šutovima koji nisu realizovani", kratak je bio Ivanović.

treneri Ivanović i Lazarević

Lazarević, pak misli da je rezultat ove utakmice trebao da bude realno nerešen:

"Mi smo imali svoje prilike, oni svoje. Videlo se da se igra sa protivnikom koji zna šta želi. Ono čime sam zadovoljan jeste taj odnos igrača, disciplina, naša svostvena trka, kao da je utakmica bila prava prvenstvena. Ono pak šta smo izvukli iz ove utakmice, a na šta ćemo morati da obratimo pažnju jesu stvari u našoj defanzivi gde smo nedopustivo reagovali u par situacija kada je protivnik stvarao neke šanse. Generalno fina kontrolna utakmica gde se jasno vidi da mi imamo mnogo posla kojeg nismo uspeli u potpunosti da uradimo od planiranog za vreme pripremnog perioda, ali bi trebalo da sve iskristališemo u prvih nekoliko kola.

Narednu utakmicu naš tim igra protiv Javor-Matisa u prvom kolu Super lige Srbije 2016/17.