top of page

U varijanti sajta za mobilne telefone Refresh stranice omogućuje čitanje vesti u pojednostavljenom prikazu

• BL

Pobeda Crvene zvezde

Utakmica 06. kola Super lige Srbije odigrana 21. avgusta 2016. godine u Beogradu između Crvene zvezde i Radnika okončana je rezultatom 5:0 u korist aktuelnog šampiona Srbije. Radnik je odolevao pritiscima crveno belih sve do 36. minuta kada je sudija Aleksandar Vasić dosudio kazneni udarac za domaćina. Luković je bio siguran sa bele tačke i Crvena zvezda je došla u vođstvo od 1:0. Do kraja prvog poluvremena mrežu Radnika je zatresao još jedan igrač crveno belih. Gol je u 41. minutu postigao Orlandić. Treba napomenuti da je Radnik na samom početku imao veliku šansu za gol nakon prekida jedne akcije Crvene zvezde. Igrač koji je bio u prilici da dovede Radnik u vođstvo bio je internacionalac iz Gane Frensis Keremah.

Sredinom drugog poluvremena Crvena zvezda je duplirala svoju prednost golovima Srnića i Orlandića u 74. i 79. minutu. Konačnih 5:0 postavio je Sikimić u 88. minutu.

Sudija Vasić je podelio po jedan žuti karton igračima oba tima. Od igrača Radnika opomenut je Nikola Radović (35. minut).

Nakon ovog kola Radnik zauzima 12. mesto sa šest osvojenih bodova. Utakmicu 07. kola igramo protiv Metalca u Surdulici 26. avgusta.

Video izveštaj sa utakmice 06. kola Super lige Crvena zvezda - Radnik 5:0 (21.08.2016.)

Izjave trenera nakon utakmice 06. kola Super lige Crvena zvezda - Radnik 5:0 (21.08.2016.)