top of page

U varijanti sajta za mobilne telefone Refresh stranice omogućuje čitanje vesti u pojednostavljenom prikazu

• BL

Pobeda nad Voždovcem

Nakon četiri kola bez pobede, Radnik je osvojio nova tri boda u elitnom fudbalskom takmičenju Srbije. 17. septembra u Surdulicu je došla ekipa Voždovca koji već nekoliko godina kontinuirano igra u superligaškom rangu takmičenja. Radnik je utakmicu rešio sa tri gola postignuta u prvom poluvremenu. Golovi su postignuti u kratkom vremenskom intervalu odnosno za svega 18 minuta. Prvi gol i vođstvo Radniku doneo je novajlija Luka Merdović u 21'. Na 2:0 rezultat je povisio iskusni Jovan Jovanović golom u 32'. Treći gol je postigao Slobodan Vuković u 38'. U nastavku utakmice Voždovac je uspeo da postigne gol u 67' iz kaznenog udarca. Strelac za Voždovac bio je Todor Petrović.

Utakmicu je pratilo oko 1.500 gledalaca. Surdulica je ponovo pokazala da ima jednu od najvernijih publika u Super ligi i ove sezone. Sudija Nemanja Gajdobranski je podelio po tri žuta kartona igračima oba tima. Od igrača Radnika opomenuti su Vuković, Adamović i Mišan.

Narednu utakmicu Radnik igra 21. septembra u okviru 1/16 finala Kupa Srbije. Utakmica se igra u Ljubiću protiv domaćeg Poleta i biće to velika prilika za naš tim da se plasira među 16 najboljih timova u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u zemlji što bi bio i najveći uspeh Radnika u Kupu Srbije. Prošle godine Radnik je kao domaćin eliminisan u 1/16 finala Kupa nakon izvođenja jedanaesteraca u duelu sa Donjim Sremom. Nadajmo se da će "plavi tim" iz Surdulice biti uspešniji u ovosezonskom kup takmičenju.

Video izveštaj sa utakmice Radnik 3:1 Voždovac (17.09.2016.)